Allegra (Fexofenadine)

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Allegra ( fexofenadínu ) je antihistaminikum , ktorý znižuje účinky prírodné chemické histamínu v tele . Histamín môže vyvolať príznaky ako je kýchanie , svrbenie, slzenie a nádcha.
 
Allegra sa používa na liečbu príznakov sezónnej alergie ( senná nádcha ) , u dospelých a detí.
 
Allegra sa používa aj na liečbu kožnej svrbenie a žihľavku spôsobených ochorenie nazývané chronickej idiopatickej urtikárie u dospelých a detí.
 
Allegra môžu byť tiež použité na účely , ktoré nie sú uvedené v tejto príručke liekov.
 
Dôležité informácie o Allegra.
 
Spýtajte sa svojho lekára alebo lekárnika pred užitím Allegra , ak ste alergický na žiadne lieky , alebo ak máte ochorenie obličiek.
 
Neužívajte Allegra s ovocnou šťavou ( napr. jablko , pomaranč , alebo grapefruitovej ).
 
Môžu existovať iné lieky , ktoré môžu ovplyvniť Allegra . Informujte svojho lekára o všetkých liekoch , ktoré používate . To zahŕňa predpis , over - the - counter , vitamínové a bylinné produkty . Nezačínajte nový lieky bez vedomia lekára.
 
Prestať používať Allegra a dostať lekársku pomoc , ak si myslíte , že ste použili nadmerné množstvo lieku , alebo ak máte niektorý z týchto príznakov alergickej reakcie : žihľavka , dýchacie ťažkosti , opuch tváre , pier , jazyka alebo hrdla .
 
Informujte svojho lekára, ak sa vaše príznaky nezlepšia , alebo ak sa zhoršia po tom , čo začnete Allegra . Nikdy nepoužívajte viac , než je odporúčaná dávka.
 
Pred prijatím Allegra.
 
Spýtajte sa svojho lekára alebo lekárnika , ak je pre vás bezpečné , aby sa Allegra , ak ste alergický na žiadne lieky , alebo ak máte ochorenie obličiek .
 
Použite Allegra presne podľa návodu na etikete , alebo ako Vám predpísal Váš lekár . Nepoužívajte vo väčšej či menšej množstve alebo dlhší čas , než je odporúčané .
 
Vezmite si pravidelné tabletu a zapite ju plným pohárom vody . Nepoužívajte žiadny iný typ kvapaliny . Shake perorálnej suspenzie ( tekutina ) a tesne predtým , než meria dávku . Byť istí , že dostanete správnu dávku , meria sa kvapalina s výrazným odmerky alebo medicíny šálku , nie s pravidelným lyžice . Ak nemáte dávky meracieho prístroja , opýtajte sa svojho lekárnika pre jedného .
 
Ak chcete fexofenadín ústne rozpadali tablety ( Allegra ODT ) :
 
Držte tabletu v blistri , kým nie ste pripravení vziať liek . Otvorte obal a odtrhnite fóliu z blistra tabletu . Netlačte na tabletu cez fóliu , alebo môže dôjsť k poškodeniu tabletu .
Pomocou suché ruky , odoberte tabletu a vložte ju do úst . To sa začne rozpúšťať hneď .
Neprehĺtajte tablety celé . Nechajte rozpustiť v ústach bez žuvania .
Swallow niekoľkokrát tableta nerozpustí . Ak chcete , môžete piť kvapalina pomôcť prehltnúť rozpusteného tabletu .
Vezmite Allegra rozpadajúce tabliet na lačný žalúdok , najmenej 1 hodinu pred jedlom alebo 2 hodiny po jedle .
 
Informujte svojho lekára, ak sa vaše príznaky nezlepšia , alebo ak sa zhoršia po tom , čo začnete Allegra . Nikdy nepoužívajte viac , než je odporúčaná dávka.

Kontakt

Lekáreň Slovakia

© 2016 Online lekaren SK

Vytvorte si web stránku zdarma!Webnode