Toradol (Ketorolac)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Lieková forma :
roztok pre intravenózne a intramuskulárne injekcie , roztok pre intramuskulárnu injekciu , tablety , dražé
 
Farmakologický účinok :
NSAID , a má silný analgetický účinok , má tiež protizápalové a mierne antipyretický účinok . Mechanizmus účinku je spojený s neselektívny inhibícia aktivity a TSOG1 TSOG2 Pg katalyzovať tvorbu kyseliny arachidónovej , ktorá hrá dôležitú úlohu v patogenéze bolesti , zápalu a horúčky . Silou analgetickým účinkom porovnateľné s morfínom , ďaleko presahuje iné nesteroidné antireumatiká . Potom, čo / m a perorálne analgetickú aktivitu označený začiatok , respektíve na 0,5 až 1 hodiny , maximálny účinok sa dosiahne v priebehu 1-2 hodín a 2 až 3 hodiny
 
indikácie :
Bolesť syndróm silný až strednej závažnosti : zranenia , bolesť zubov , bolesť v popôrodnom období a po operácii , rakovina , bolesti svalov , bolesti kĺbov , neuralgie , ischias , podvrtnutie , kmene , reumatických chorôb.
toradol side effects
toradol iv
toradol dosage
toradol uses
toradol im
toradol shot side effects
toradol high
toradol for migraines
toradol vs tramadol
toradol iv
toradol shot
toradol dosage
toradol high
toradol im
toradol uses
toradol narcotic
toradol for migraines
toradol iv dose
toradol pediatric dose
toradol abuse
toradol and pregnancy
toradol and alcohol
toradol and tramadol
toradol and tylenol
toradol a narcotic
toradol addiction
toradol allergy
toradol and morphine
toradol administration
toradol breastfeeding
toradol back pain
toradol black box
toradol before surgery
toradol buzz
Precitlivenosť , " Aspirin " trojica ( kombinácia bronchiálna astma , recidivujúce nosových polypov , a prínosových dutín a neznášanlivosti ASA a LS pirazolonovogo séria ) , hypovolémia ( bez ohľadu na príčinu bol ) , erozívnou a ulcerózna lézie gastrointestinálneho traktu v akútnom štádiu , hypocoagulation ( vr. . hemofília ) , krvácanie alebo vysoké riziko ich rozvoja , ťažkou renálnou insuficienciou ( kreatinín v sére nad 50 mg / l ) , zlyhanie pečene , v priebehu pôrodu , dojčenia , detský vek ( až do 16 rokov , - . Bezpečnosť a účinnosť lieku nebola stanovená ) Starostlivosť o C. Precitlivenosť na iných NSAID , bronchiálnej astmy , prítomnosť faktorov , ktoré zvyšujú gastrointestinálne toxicity , alkoholizmus , fajčenie a cholecystitída ; pooperačné obdobie , srdcové zlyhanie , edém , hypertenzia , renálna dysfunkcia ( sérový kreatinín menej ako 50 mg / l ) , cholestáza , aktívna hepatitída , sepsa , SLE , súčasne s inými NSAID , vyšší vek ( nad 65 rokov ) , tehotenstvo.
toradol bluelight
toradol blood thinner
toradol by mouth
toradol bone healing
toradol bleeding
toradol contraindications
toradol cost
toradol cpt code
toradol class
toradol constipation
toradol canada
toradol crohn's
toradol cpt
toradol c section
toradol chest pain
toradol dosage
toradol drug
toradol drug class
toradol dosage iv
toradol drug card
toradol during pregnancy
toradol drug test
toradol dosage for dogs
toradol dosage pediatric
toradol drug interactions
toradol erowid
toradol effects
toradol eye drops
Často - 3 % , často menej ako - 1,3 % , zriedkavé - menej ako 1 % . Z tráviaceho systému : často - stomachalgia , hnačka ; menej často - stomatitída , plynatosť , zápcha , vracanie , pocit plnosti ; zriedka - znížená chuť do jedla , nevoľnosť , erozívnou a ulcerózna lézií gastrointestinálneho traktu ( vrátane perforácie a / alebo krvácanie - bolesti brucha , kŕčov alebo v epigastriu pálenie , krv v stolici alebo Melena , vracanie krvi alebo typu " káva krajiny " , nevoľnosť , pálenie záhy , atď ) , cholestatická žltačka , hepatitída , hepatomegália , akútna pankreatitída . Močový systém : zriedka - akútne zlyhanie obličiek , bolesť , hematúria , azotémia , gemolitikouremichesky syndróm ( hemolytická anémia , zlyhanie obličiek , trombocytopénia , purpura ) , časté močenie , zvýšenie alebo zníženie objemu moču , zápal obličiek , edém obličkového pôvodu . Zo zmyslov : zriedkavé: strata sluchu , zvonenie v ušiach , rozmazané videnie ( vrátane rozmazaného videnia ) . Dýchací systém : zriedka - bronchospazmus alebo dýchavičnosť , nádcha , pľúcny edém , opuch hrtana ( dýchavičnosť , ťažkosti s dýchaním ) . CNS : často - bolesti hlavy , závraty , ospalosť , zriedka - aseptická meningitída ( horúčka , silné bolesti hlavy , kŕče , stuhnutý krk a / alebo zadné) , hyperaktivita ( zmeny nálady , úzkosť ) , halucinácie , depresia , psychózy , mdloby stav . Z CCC : menej často - zvýšený krvný tlak . Zo strany krvotvorby : zriedka - anémia , eozinofília , leukopénia . Na strane hemostatického systému : zriedka - krvácanie z operačných rán , krvácanie z nosa , krvácanie z konečníka . Pre kožu : menej často - kožná vyrážka ( vrátane makulopapulárnej vyrážky ) , purpura , zriedka - exfoliatívna dermatitída ( horúčka s alebo bez zimnica, návaly horúčavy , tesnenia alebo olupovanie kože , zvýšenie a / alebo bolesť mandlí ) , žihľavka , erythema malígny exsudatívne ( Stevens - Johnsonov syndróm ) , toxická epidermálna nekrolýza ( Lyellov syndróm ) . Lokálne reakcie : menej často - pálenie alebo bolesť v mieste vpichu . Alergické reakcie : zriedka - anafylaktické alebo anafylaktoidné reakcie ( zmeny farby kože , kožná vyrážka , žihľavka , svrbenie , tachypnoe alebo dýchavičnosť , opuchy očných viečok , periorbitálny edém , dýchavičnosť , ťažkosti s dýchaním , tiaže na hrudníku, dýchavičnosť ) . Ostatné : často - edém ( tvár , nohy , členky , prsty , nohy , priberanie na váhe ) ; menej často - potenie , zriedkavo - opuch jazyka , lihoradka.Peredozirovka . Symptómy ( jedna dávka ) : bolesti brucha , nevoľnosť , vracanie , erozívnou a ulcerózna lézií gastrointestinálneho traktu , zlyhanie obličiek , metabolickej acidózy . Liečba : symptomatická ( údržba životne dôležitých funkcií v tele ) . Dialýza - neúčinné.
toradol epocrates
toradol euphoria
toradol en espanol
toradol elderly
toradol effects on kidneys
toradol equivalent
toradol effects on liver
toradol for migraines
toradol for pain
toradol for headache
toradol for dogs
toradol for fever
toradol for back pain
toradol for kidney stone
toradol for tooth pain
toradol for menstrual cramps
toradol for gout
toradol generic
toradol generic name
toradol gocce
toradol gout
toradol get you high
toradol gastric bypass
toradol gi bleed
toradol given im
V / m , v / v a vnútri . V / v dávke by mal byť podávaný najmenej 15 sekúnd ( pre prípravky obsahujúce etanol ) . Pri perorálnom podaní pacientom 16-64 roky starý s telesnou hmotnosťou viac ako 50 kg , je odporúčaná dávka je 20 mg pre prvý príjem ďalej 10 mg štyrikrát denne , ale nie viac ako 40 mg / deň . Dospelí pacienti s hmotnosťou nižšou ako 50 kg alebo s nedostatočnosťou obličiek - 10 mg v prvej metóde a ďalej 10 mg štyrikrát denne . Maximálna denná dávka pre orálne podávanie je 40 mg . Na parenterálne podanie pacientom 16 do 64 rokov s telesnou hmotnosťou vyššou ako 50 kg / m pre 1 Úvod uložiť nie viac ako 60 mg ( vrátane perorálnej dávky ) ; obvykle 30 mg každých 6 hodín ; Aj / - 30 mg ( maximálna dávka 15 5 dní) . V / m pre dospelých pacientov s hmotnosťou nižšou ako 50 kg alebo 1 spravujúce CRF sa nepodáva viac ako 30 mg ( vrátane perorálnej dávky ) ; zvyčajne - 15 mg ( maximálne 20 dávok nad 5 dní ) ; / O - nie viac ako 15 mg každých 6 hodín ( nie viac ako 20 dávok nad 5 dní) . Maximálna denná dávka pre / m a / v administrácii sú pre pacientov 16-64 roky s telesnou hmotnosťou viac ako 50 kg - 90 mg / deň ; dospelých pacientov s hmotnosťou nižšou ako 50 kg alebo s chronickým zlyhaním obličiek , rovnako ako u starších pacientov ( nad 65 rokov ) - pre / m a / v 60 mg . Dĺžka liečby by nemala presiahnuť 5 dní.
toradol gel
toradol gallbladder
toradol high
toradol half life
toradol headache
toradol how long does it last
toradol hcl
toradol hangover
toradol hydrocodone
toradol have aspirin
toradol how to take
toradol hypotension
toradol iv
toradol im
toradol injection
toradol iv dose
toradol injection site
toradol iv push
toradol in pregnancy
toradol iv side effects
toradol ingredients
toradol iv push rate
toradol j code
toradol joint injection
toradol j1885
toradol jittery
toradol joint pain
toradol jaundice
toradol injection j code
toradol michael jackson
toradol stevens johnson syndrome
toradol kidney stones
toradol ketorolac
toradol knee injection
toradol kidney disease
toradol ketorolac injection
toradol klonopin
toradol kidney damage
toradol ketamine
toradol knee replacement
toradol kidney stone pain
toradol lactation
toradol long term use
Predtým , než je nutné , menovanie lieku objasniť otázku predchádzajúceho alergia na lieky alebo NSAID . Vzhľadom na riziko alergických reakcií vykonávaných na prvú dávku pod prísnym lekárskym dohľadom . Hypovolémia zvyšuje riziko nefrotoxických nežiaducich účinkov . Voliteľne je možné podávať v kombinácii s narkotických analgetík . Neodporúča sa pre použitie ako liek pre upokojenie , udržiavanie anestézie . Pri súčasnom podávaní s inými NSAID môže dôjsť k zadržiavaniu tekutín , srdcová dekompenzácia , zvýšený krvný tlak . Vplyv na agregáciu krvných doštičiek sa zastaví po 24 - 48 h Nepoužívajte súčasne s paracetamolom dlhšie ako 5 dní . Pacienti s poruchou krvnej zrážanlivosti predpísané len s konštantnou monitorovanie počtu krvných doštičiek je dôležité najmä pre post - chirurgických pacientov , ktorí si vyžadujú dôkladnú kontrolu hemostázy . Riziko drog komplikácií sa zvyšuje s predlžujúcou sa liečbou ( u pacientov s chronickou bolesťou ) , a zvýšenie perorálnej dávky na 40 mg / deň . Ak chcete znížiť riziko NSA - gastropatia menovaného antacíd liek , misoprostol , omeprazol . Po dobu liečby musia byť opatrní pri riadení a zamestnanie z iných potenciálne nebezpečných činností , ktoré vyžadujú vysokú koncentráciu a rýchlosť psychomotorických reakcií.
toradol long term
toradol longer than 5 days
toradol liver
toradol label
toradol liquid
toradol lawsuit
toradol long term effects
toradol like drugs
toradol medication
toradol migraine
toradol mechanism of action
toradol medscape
toradol metabolism
toradol moa
toradol medicamento
toradol monograph
toradol mayo clinic
toradol msds
toradol narcotic
toradol nursing implications
toradol nfl
toradol nasal spray
toradol nursing considerations
toradol nsaid
toradol ndc
toradol narcotic pain reliever
toradol nausea
toradol non narcotic
toradol oral
toradol overdose
toradol onset
toradol opiate
toradol opioid
toradol online
toradol otc
toradol ob
toradol on a drug test
toradol oral tablets
toradol pill
toradol pediatric dose
toradol package insert
toradol pill form
toradol pregnancy category
toradol price
toradol prescribing information
toradol patch
toradol pills high
toradol pi
toradol quante gocce
toradol quanto costa
toradol quando usarlo
toradol que es
Súčasné podávanie paracetamolu zvyšuje nefrotoxicitu ketorolak . Recepcia s inými NSAID , kortikosteroidy , etanol , kortikotropín , lieky Ca2 + sa zvyšuje riziko vzniku vredov a gastrointestinálne sliznice gastrointestinálneho krvácania . Súčasné podávanie s antikoagulanciami - a indandiona deriváty kumarínu , heparín , trombolytiká ( alteplázy , streptokinázy , urokinázy ) , antiagregačné lieky , cefalosporíny , kyseliny valproovej a ASA zvyšuje riziko krvácania . Znižuje účinok antihypertenzív a diuretík ( znížením syntézy PG v obličkách ) . Súčasné podávanie s metotrexátom zvyšuje hepato - a nefrotoxicity ( ich spoločný iba vymenovanie pri nízkych dávkach druhej a kontrolu jeho koncentrácie v plazme ) . V vymenovanie iných nefrotoxických liekov ( vrátane liekov s Au ) zvyšuje riziko nefrotoxicity . Lieky , ktoré blokujú tubulárnu sekréciu , znížený klírens ketorolak a zvýšenie jeho koncentrácie v plazme . Zvyšuje účinok narkotických analgetík . Myelotoxické lieky zvyšujú výraz gematotoksichnosti liek.
toradol qt prolongation
toradol quizlet
toradol para que sirve
toradol dopo quanto fa effetto
toradol ogni quanto
toradol in quanto tempo fa effetto
toradol reviews
toradol rxlist
toradol reaction
toradol renal dosing
toradol rob holland
toradol roche
toradol risks
toradol route
toradol renal failure
toradol rash
toradol side effects
toradol shot
toradol strength
toradol street value
toradol shot for back pain
toradol shot dosage
toradol sulfa allergy
toradol schedule
toradol stomach pain
toradol shot for migraine
toradol tablets
toradol tramadol
toradol torrinomedica
toradol toxicity
toradol tylenol
toradol to get high
toradol teaching
toradol time of onset
toradol tooth pain
toradol transformer
toradol uses

 

Kontakt

Lekáreň Slovakia

© 2016 Online lekaren SK

Vytvorte si web stránku zdarma!Webnode