Glucophage (Metformin)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Glucophage - orálna hypoglykemické drog . Prípravok obsahuje aktívnu zložku - metformín - látky , ktoré majú výrazný hypoglykemický akciu , ktorá sa vyvíja len v prípade hyperglykémia . U pacientov s normálnymi hladinami glukózy v prípravku krvnej plazmy nemá hypoglykemický účinok . U pacientov s hyperglykémiou znižuje počiatočné hladiny glukózy v plazme liečiva v krvi , rovnako ako hladinu glukózy po jedle .
Mechanizmus účinku lieku na základe svojej schopnosti inhibovať glukoneogenézy a glykogenolýzy , zvyšujú citlivosť na inzulín a zníženie absorpcie glukózy z gastrointestinálneho traktu . To znamená , že liečivo znižuje produkciu glukózy v pečeni , stimuluje zachytenie a využitie glukózy svalov a zníženie koncentrácie glukózy v plazme .
Okrem toho , bez ohľadu na to metformín hypoglykemického účinku vedie k zlepšeniu metabolizmu lipidov , najmä , znižuje hladinu triglyceridov , cholesterolu a lipoproteínov s nízkou hustotou.
glucophage adcc
glucophage xr
glucophage 500
glucophage 1000
glucophage 850
glucophage xr 750 mg
glucophage xr 1000 mg cena
glucophage 850 mg cena
glucophage cena
glucophage xr 1000
glucophage adcc
glucophage xr
glucophage 500
glucophage 1000
glucophage 850
glucophage xr 750 mg
glucophage xr 1000 mg cena
Po perorálnom podaní lieku sa dobre vstrebáva z gastrointestinálneho traktu , príjem potravy znižuje absorpciu metformínu . Maximálne plazmatické koncentrácie metformínu pozorovali po 2,5 hodiny po perorálnom podaní lieku Glucophage a 7 ​​hodín po podaní lieku GLUCOPHAGE XR . Absolútna perorálna biologická dostupnosť je 50-60 % . Pre prípravok je charakterizovaný tým , nízkej spotreby energie , komunikáciu s proteínmi plazmy , metformín preniká do erytrocytov , zatiaľ čo koncentrácie v plazme liečiva je vyššia , než je koncentrácia v krvi .
Droga nie je metabolizovaný v tele , sa vylučuje prevažne obličkami , niektorí sa vylučuje čreva . Biologický polčas je približne 6,5 hodiny .
Pacienti s poruchou funkcie obličiek znížil klírens metformínu , ktorý je priamo úmerný zníženiu klírensu kreatinínu .
 
 
Indikácie pre použitie :
Liek používaný na liečbu pacientov , ktorí trpia diabetom typu II , ktorý dáva dietetiky požadovaného efektu .
Droga sa podáva ako monoterapia alebo v kombinácii s inými perorálnymi antidiabetikami alebo inzulínom .
Drogová Glucophage môže byť priradený pre deti vo veku nad 10 rokov ako monoterapia alebo v kombinácii s inými perorálnymi antidiabetikami alebo inzulínom.
glucophage 850 mg cena
glucophage cena
glucophage adcc
glucophage and weight loss
glucophage and pcos
glucophage a pco
glucophage and side effects
glucophage and pregnancy
glucophage and alcohol
glucophage and infertility
glucophage action
glucophage and insulin resistance
glucophage benefits
glucophage buy
glucophage bijsluiter
glucophage brand name
glucophage bodybuilding
glucophage bristol myers squibb
glucophage before pregnancy
glucophage bms
glucophage buy online
glucophage blood pressure
glucophage cena
glucophage classification
glucophage contraindications
glucophage cost
glucophage contraindicaciones
glucophage contre indication
glucophage canada
glucophage colombia
glucophage constipation
glucophage pi chudnięcie
Spôsob použitia :
Filmom obalené tablety Glucophage :
Prípravok pre perorálne podanie . Filmom obalené tablety , je odporúčané , aby prehĺtať celé bez žuvania alebo drvenia , piť dostatok tekutín . Droga sa odporúča brať počas jedla alebo po jedle . Pri prechode k metformínu s inými antidiabetikami ich prijatí by sa malo zrušiť . Trvanie liečby a dávka závisí na ošetrujúcim lekárom pre každého pacienta individuálne .
Dospelí zvyčajne na 500 850 mg liečiva 2-3 krát denne . Po 10-15 dňoch po začatí liečby s metformínom dávky sa nastavuje v závislosti na hladine glukózy v krvnej plazme . Dávka by sa mala zvyšovať postupne .
Pri použití liečiva v kombinácii s metformínom , inzulín podávaný v bežnej dávke , a dávka inzulínu je vybraný individuálne v závislosti na hladine glukózy v krvnej plazme .
Maximálna denná dávka je 3000mg metformínu .
Maximálna jednotlivá dávka 1000 mg metformínu .
Deti do 10 rokov veku zvyčajne na 500 850 mg lieku raz denne 1. Po 10-15 dňoch po začatí liečby s metformínom dávky sa nastavuje v závislosti na hladine glukózy v krvnej plazme . Dávka by sa mala zvyšovať postupne . Pri použití liečiva v kombinácii s metformínom , inzulín podávaný v bežnej dávke , a dávka inzulínu je vybraný individuálne v závislosti na hladine glukózy v krvnej plazme .
Maximálna denná dávka je 2000 mg metformínu .
Maximálna jednotlivá dávka 1000 mg metformínu .
Pacienti , ktorí trpia poruchou funkcie obličiek a starších pacientov sa má predpísať liek na minimálnej počiatočnej dávky . Úprava dávky u týchto pacientov by mala brať do úvahy úroveň glukózy v plazme a vyhodnotenie funkcie obličiek .
 
Filmom obalené tablety , dlhodobo pôsobiaci GLUCOPHAGE XR :
Prípravok pre perorálne podanie . Filmom obalené tablety , je odporúčané , aby prehĺtať celé bez žuvania alebo drvenia , piť dostatok tekutín . Pri prechode k metformínu s inými antidiabetikami ich prijatí by sa malo zrušiť . Trvanie liečby a dávka závisí na ošetrujúcim lekárom pre každého pacienta individuálne .
Dospelí sa zvyčajne podáva 1 tableta 1 krát denne večer . Po 10-15 dňoch po začatí liečby s metformínom dávky sa nastavuje v závislosti na hladine glukózy v krvnej plazme . Dávka by mala byť zvýšená každých 1 týždeň 500 mg až do dosiahnutia požadovanej hypoglykemického účinku .
Pri použití lieku v kombinácii s metformínom , inzulín sa obvykle podáva v dávke 500 mg 1 časom deň vo večerných hodinách , a dávka inzulínu je vybraná individuálne v závislosti na hladine glukózy v krvnej plazme .
Ak hypoglykemický účinok je nedostatočný pri aplikácii lieku dávku 4 tablety denne 1 , 2 je určený pre príjem dopingu tablety 2 krát denne .
Maximálna denná dávka je 2000 mg metformínu .
Pacienti , ktorí predtým dostali terapiu s metformínom , liek GLUCOPHAGE XR sa má podávať v dávke ekvivalentnej dennej dávke metformínu , bol pacient dostáva .
Pacienti , ktorí trpia poruchou funkcie obličiek a starších pacientov sa má predpísať liek na minimálnej počiatočnej dávky . Úprava dávky u týchto pacientov by mala brať do úvahy úroveň glukózy v plazme a vyhodnotenie funkcie obličiek.
glucophage diskuze
glucophage dosage
glucophage during pregnancy
glucophage dosage for weight loss
glucophage diarrhea
glucophage dosage for pcos
glucophage diarrhée
glucophage diet
glucophage drug class
glucophage doses
glucophage er
glucophage effects
glucophage en español
glucophage effets secondaires
glucophage en francais
glucophage efek samping
glucophage eq
glucophage eureka
glucophage epocrates
glucophage extended release
glucophage fass
glucophage for weight loss
glucophage for pcos
glucophage forte 850 mg
glucophage for bodybuilding
glucophage for pco
glucophage forte
glucophage fiyatı
glucophage fa dimagrire
glucophage for pregnancy
glucophage generic name
Nežiaduce účinky :
Používanie drog pacientov trpelo nežiaducimi účinkami , ako vývoj :
Z gastrointestinálneho traktu a pečene : nevoľnosť , vracanie , bolesť v epigastriu , poruchy stolice , nechutenstvo , nadúvanie , zmeny v chuti , kovová chuť , hepatitída , abnormálna funkcia pečene . Nežiaduce účinky zvyčajne vymiznú počas 2 týždňov po začatí liečby. Ak má pacient závažné nežiaduce účinky vývoja , ktoré neprejdú na vlastnú farmakologickej liečby by mala byť prerušená .
Krvný systém : megaloblastická anémia .
Alergické reakcie : kožná vyrážka , svrbenie , žihľavka .
Ostatné : laktátová acidóza , prvé príznaky sú nevoľnosť , vracanie , bolesť v epigastriu , bolesti svalov , výrazná slabosť . Pri dlhšom užívaní drogy , najmä u pacientov s megaloblastickú anémiu , znížená absorpcia kyanokobalamínu bolo uvedené v gastrointestinálnom trakte .
V prípade výskytu nežiaducich účinkov , prestaňte užívať liek a obráťte sa na svojho lekára , ktorý rozhodne o ďalšom možnom použití lieku .
 
 
kontraindikácie :
Individuálna precitlivenosť na liek .
Droga sa nepoužíva na liečbu pacientov s diabetickou prekóma , kóma , a diabetickej ketoacidózy .
Liek nie je určený pre pacientov , ktorí trpia poruchou funkcie obličiek s klírensom kreatinínu nižší ako 60ml/min , závažné ochorenie , ktoré môže mať za následok zhoršenú funkciu obličiek , vrátane dehydratácie , závažné infekcie a šoku .
Droga sa neberie v priebehu diagnostických postupov , ktoré vyžadujú použitie jódovaných RTG ​​kontrastné činidlá ( prijímacie liek by sa mal vysadiť minimálne 48 hodín pred podaním jódovaných rentgenokontrastní agentov ) .
Liek je kontraindikovaný u pacientov , ktorí trpia akútnymi a chronickými chorobami , ktoré môžu byť sprevádzané hypoxiou , vrátane akútneho infarktu myokardu , šok , ťažké respiračné alebo srdcové zlyhanie .
Droga sa nepoužíva pred chirurgickým zákrokom ( prijímajúce liek by sa mal vysadiť minimálne 48 hodín pred operáciou ) , rovnako ako pre liečbu pacientov s poruchou funkcie pečene , ťažké intoxikácie etanolom a alkoholizmom.
glucophage grapefruit
glucophage galinos
glucophage glucophage xr glumetza fortamet riomet
glucophage getting pregnant
glucophage grossesse
glucophage générique
glucophage gebelikte kullanımı
glucophage gravidanza
glucophage glipizide
glucophage how it works
glucophage how does it work
glucophage half life
glucophage headache
glucophage hirsutism
glucophage how to use
glucophage harga
glucophage how to take
glucophage heart palpitations
glucophage helps getting pregnant
glucophage indications
glucophage ingredients
glucophage in pcos
glucophage in pregnancy
glucophage interactions
glucophage is used for
Liek nie je určený pre pacientov , ktorí dodržiavajú nízkokalorickú diétu , rovnako ako u pacientov s laktátovou acidózou , vrátane laktátovej acidózy v histórii .
Droga sa nepoužíva na liečbu žien v priebehu tehotenstva a dojčenia .
Drogová Glucophage sa nepoužíva na liečbu detí do 10 rokov . Drogová GLUCOPHAGE XR nie je používaný na liečbu detí do 18 rokov .
Liek by mal byť používaný s opatrnosťou u starších pacientov , a to najmä v prípade , že si ťažkú ​​fyzickú aktivitu ( cvičenie , ťažkej fyzickej práce ) .
Príprava ( najmä v kombinácii s inými antidiabetikami ) by mal byť používaný s opatrnosťou u pacientov , ktorých práca je spojená s riadením potenciálne nebezpečných strojov a riadení motorových vozidiel .
Glucophage drog by mali byť predpisovať opatrne u dospievajúcich v puberte .
 
 
Tehotenstvo :
Nepoužívajte tento liek počas tehotenstva . Ženy v plodnom veku pred predpisovaní drog Glucophage tehotenstva by malo byť vylúčené . Počas liečby so ženami vo fertilnom veku majú používať spoľahlivú antikoncepciu . Pri plánovaní tehotenstva alebo užívanie drog by mala byť prerušená .
Ak je to nutné, použite počas dojčenia by sa mali poradiť so svojím lekárom a rozhodnúť o ukončení dojčenia.
glucophage in india
glucophage insulin resistance
glucophage in early pregnancy
glucophage infertility
glucophage janumet
glucophage ja alkoholi
glucophage jak działa
glucophage joint pain
glucophage jak brac
glucophage je lek
glucophage jak stosować
glucophage jaka dieta
glucophage januvia interaction
glucophage januvia
glucophage kidney
glucophage kidney damage
glucophage ketosis
glucophage ketogenic diet
glucophage kullananlar
glucophage kullanımı
glucophage kadınlar kulübü
glucophage kilo verdirirmi
glucophage kullanıcı yorumları
glucophage kullanım şekli
glucophage lyf
glucophage long term side effects
glucophage lactic acidosis
glucophage lek
glucophage lose weight
glucophage la thuoc gi
glucophage leaflet
glucophage launch date
Interakcie s inými liekmi :
Kombinované použitie lieku je kontraindikované s etanolom a obsahujúcich jód rentgenokontrastní agentov , ako súčasné použitie týchto finančných prostriedkov sa zvyšuje riziko vzniku laktátovej acidózy . Keď je potreba diagnostických postupov využívajúcich iodinated RTG kontrastnej látky by nemali prestať užívať liek po dobu kratšiu ako 48 hodín .
Droga nie je predpísaný v kombinácii s danazolom . Ak je to nutné , kombinované použitie týchto látok by malo upraviť dávkovanie metformínu .
V prípade súčasného podávania lieku na beta2 - agonisty , antipsychotiká , diuretiká , kortikosteroidy , a vysoké dávky chlórpromazín by mala pravidelne sledovať hladinu glukózy v krvi , a ak je to potrebné , upraví dávku metformínu .
Inhibítory angiotenzín konvertujúceho enzýmu v kombinovanej terapii s metformínom zlepšiť jeho liečebný účinok .
 
 
Predávkovanie :
Použitie lieku v dávkach oveľa vyšších , než je odporúčané, môže dôjsť u pacientov laktátovej acidózy .
Žiadne špecifické antidotum . V prípade predávkovania a vysadení lieku je uvedený drží symptomatickú liečbu .
Liečba predávkovania by mala byť vykonávaná v nemocnici , kde je možné stanoviť koncentráciu laktátu . Pre zníženie hladiny laktátu a metformínu v tele hemodialýzou.
glucophage logo
glucophage long acting
glucophage metformin
glucophage merck
glucophage msds
glucophage mechanism of action
glucophage manufacturer
glucophage maigrir
glucophage medicine
glucophage metformina
glucophage mode d'action
glucophage metformin 500 mg
glucophage nausea
glucophage nursing considerations
glucophage nedir
glucophage nhs
glucophage nutrient interactions
glucophage nz
glucophage nursing interventions
glucophage not digesting
glucophage not working
glucophage nausea vomiting
glucophage overdose
glucophage online
glucophage otc
Forma :
Filmom obalené tablety GLUCOPHAGE 10 ks v blistri obrysu , 3 alebo 6 obrysové balenie buniek v kartónovej krabici .
Filmom obalené tablety GLUCOPHAGE 15 ks v blistri obrysu , 2 alebo 4 balenia obrysové buniek v kartónovej krabici .
Filmom obalené tablety GLUCOPHAGE 20 ks v blistri obryse , 3 pruhy balenie v papierovej krabici .
Filmom obalené tablety s predĺženým uvoľňovaním účinnej látky GLUCOPHAGE XR 15 ks v blistri obrysu , 2 alebo 4 pruhy balenie v papierovej krabičke .
 
 
Skladovacie podmienky :
Liek by mal byť skladovaný na suchom mieste , mimo dosahu priameho slnečného žiarenia pri teplotách medzi 15 a 25 stupňov Celzia .
Doba použiteľnosti tohto lieku GLUCOPHAGE GLUCOPHAGE a 500 850-5 roky .
Doba použiteľnosti tohto lieku GLUCOPHAGE GLUCOPHAGE XR 1000 a - 3 roky.
glucophage over the counter
glucophage ovulation
glucophage off label use
glucophage onset
glucophage order online
glucophage obat apa
glucophage obat diabetes
glucophage package insert
glucophage pcos
glucophage price
glucophage pcos weight loss
glucophage price philippines
glucophage para que sirve
glucophage purpose
glucophage pills
glucophage pcos dosage
glucophage prospect
glucophage que es
glucophage quand le prendre
glucophage que contiene
glucophage que hace
glucofage quita el hambre
glucophage quanto costa
glucophage quand prendre
glucophage para que sirve
glucophage para quistes ovarios
glucophage para quedar embarazada
glucophage reviews
glucophage rxlist
glucophage renal failure
glucophage replacement
glucophage reduce weight
glucophage replaces what hormone
glucophage roche
glucophage refundacja
glucophage regime
glucophage reacciones adversas
glucophage side effects
glucophage sr
glucophage spc
glucophage side effects pcos
glucophage sachets
glucophage substitute
glucophage slow release
glucophage safe during pregnancy
glucophage south africa
glucophage strengths
glucophage tablete
glucophage tablets
glucophage to lose weight
glucophage tablets side effects
glucophage tabletas
glucophage to get pregnant
glucophage tablets weight loss
synonymá :
Gliminfor , Bagomet , Metfogammou , Metformin .
 
 
zloženie :
1 filmom obalená tableta , GLUCOPHAGE 500 obsahuje :
Metformín hydrochlorid - 500 mg ;
Pomocné .
 
1 filmom obalená tableta , GLUCOPHAGE 850 obsahuje :
Metformín hydrochlorid - 850 mg ;
Pomocné .
 
1 filmom obalená tableta , Glucophage 1000 sa skladá z :
Metformín hydrochlorid - 1000mg ;
Pomocné .
 
1 filmom obalená tableta , GLUCOPHAGE XR obsahuje :
Metformín hydrochlorid - 500 mg ;
Pomocné.
glucophage tab
glucophage tablet 500mg
glucophage tablets for pregnancy
glucophage uses

 

Kontakt

Lekáreň Slovakia

© 2016 Online lekaren SK

Vytvorte si web stránku zdarma!Webnode