Nitroglycerin

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nitroglycerín sa používa na prevenciu anginy (bolesť na hrudníku), spôsobené ischemickou chorobou srdca. Tento liek sa tiež používa na zmiernenie angíny útok, ktorý sa už vyskytujú.
 
Nitroglycerín patrí do skupiny liekov nazývaných nitráty. Funguje tak, že uvoľnenie krvných ciev a zvýšenie dodávky krvi a kyslíka do srdca a zároveň znižuje jej pracovné zaťaženie. Pri pravidelnom používaní v dlhodobom horizonte, alebo tesne pred cvičením alebo stresujúce udalosti, to pomôže zabrániť anginy útokom zabrániť.
 
Tento liek je dostupný iba s vaším lekársky predpis.
 
Tento produkt je k dispozícii v nasledujúcich liekových foriem:
 
Sprej
Tabliet, s predĺženým uvoľňovaním
Tableta
Capsule, s predĺženým uvoľňovaním.
 
Pri rozhodovaní o použití liek, musí sa zvážiť riziko užívania lieku proti dobre to bude robiť. Toto je rozhodnutie, vy a váš lekár bude robiť. Z tohto lieku, potrebné zvážiť nasledujúce:
 
Alergie
 
Informujte svojho lekára, ak ste niekedy mal nejaké nezvyčajné alebo alergické reakcie na tento liek alebo iných liekov. Tiež informujte svojho zdravotníka, ak máte nejaké ďalšie typy alergií, ako napríklad na potraviny, farbivá, konzervačné látky, alebo zvieratá. Pre non-predpis produkty, prečítajte si štítok alebo obal prísady opatrne.
 
Pediatric
 
Vhodné štúdie neboli vykonané na vzťah veku na účinky nitroglycerínu v detskej populácie. Bezpečnosť a účinnosť neboli stanovené.
 
Geriatric
 
Vhodné štúdie uskutočnenej k dnešnému dňu nepreukázali geriatrickej špecifické problémy, ktoré by mohlo obmedziť užitočnosť nitroglycerínu v starších ľudí. Avšak, starší pacienti sú viac pravdepodobné, že pečeň, obličky, srdce alebo problémy súvisiace s vekom, ktoré môžu vyžadovať opatrnosť a úpravu dávky u pacientov užívajúcich nitroglycerín.
 
Dojčenie
 
Nie sú k dispozícii adekvátne štúdie u žien pre stanovenie dojčenské riziko pri používaní tohto lieku počas dojčenia. Predtým, než začnete tento liek počas dojčenia zvážiť potenciálne prínosy proti možným rizikám.
 
Liekové interakcie
 
Aj keď niektoré lieky by nemal byť používaný spoločne vôbec, v iných prípadoch dve rôzne lieky môžu byť použité spoločne, aj keď môže dôjsť k interakcii. V týchto prípadoch, lekár môže chcieť zmeniť dávku, alebo iné bezpečnostné opatrenia môže byť nevyhnutné. Ak užívate tento liek, je obzvlášť dôležité, aby sa svojho lekára vedieť, či užívate niektorý z nižšie uvedených liečiv. Nasledujúce interakcie boli vybrané na základe ich potenciálny význam, a nie sú nevyhnutne všetkých, vrátane.
 
Použitie tento liek so žiadnym z nasledujúcich liekov sa neodporúča. Váš lekár sa môže rozhodnúť, že Vás bude liečiť tohto lieku alebo zmeniť niektoré z ďalších liekov, ktoré užívate.
 
Avanafil
Riociguat
Sildenafil
Tadalafil
Vardenafil
Použitie tento liek so žiadnym z týchto liekov sa zvyčajne neodporúča, ale môže byť v niektorých prípadoch. Ak sú oba lieky predpísané dohromady, môže lekár zmeniť dávku alebo, ako často budete používať jeden alebo oba lieky.
 
Altepláza, Rekombinantný
Použitie tento liek so žiadnym z nasledujúcich liekov môže spôsobiť zvýšené riziko niektorých nežiaducich účinkov, ale za použitia oboch liekov môže byť najlepší liečbu pre vás. Ak sú oba lieky predpísané dohromady, môže lekár zmeniť dávku alebo, ako často budete používať jeden alebo oba lieky.
 
Acetylcysteín
Aspirín
Dihydroergotamín
Pankuróniom
Ďalšie interakcie
 
Niektoré lieky by nemali byť používané na alebo v čase okolo jesť potraviny alebo jesť niektoré druhy potravín, pretože môže dôjsť k interakciám. Použitie alkohol alebo tabak s niektorými liekmi môžu tiež spôsobiť nastať interakcia. Nasledujúce interakcie boli vybrané na základe ich potenciálny význam, a nie sú nevyhnutne všetkých, vrátane.
 
Inými zdravotnými problémami
 
Prítomnosť iných zdravotných problémov, môže mať vplyv na používanie tohto lieku. Uistite sa, že máte svojho lekára, ak máte nejaké iné zdravotné problémy, a to najmä:
 
Anémia, ťažká alebo
Poranenia hlavy, ťažké so zvýšeným tlakom v hlave alebo
Infarkt, akútna (už sa vyskytujúce) -by nemal používať u pacientov s týmito podmienkami.
Kongestívne srdcové zlyhanie alebo
Infarkt, nedávne alebo
Hypertrofickou kardiomyopatiou (ochorenie srdca), alebo
Hypotenzia (nízky krvný tlak), alebo
Hypovolémia (nízke množstvo krvi) -Použite s opatrnosťou. Môže tieto podmienky ešte horšie.
 
Take tento liek presne podľa pokynov svojho lekára. Neužívajte viac o tom, neberte si ju častejšie, a neberte to na dlhšiu dobu, než vám lekár nariadil.
 
Nitroglycerín je k dispozícii dva typy výrobkov, ktoré sa používajú pre rôzne dôvody. Kapsuly s predĺženým uvoľňovaním sa používa každý deň na konkrétny plán, aby sa zabránilo útokom angíny. Ústny sprej a sublingválne tablety pracovať rýchlo zastaviť anginy útok, ktorý už začal, alebo môžu byť použité na prevenciu anginy pectoris, ak máte v pláne vykonávať alebo očakávate stresujúce udalosť.
 
Keď sa začnete cítiť záchvat anginy začínajúce (bolesti na hrudníku, tlak alebo stláčanie v hrudníku), sadnúť. Potom umiestnite sublingválna tabletu v ústach alebo pod jazykom. Ak používate ústny sprej, mali by ste ho sprej alebo pod jazyk. Môžete sa stať závrat, lightheaded, alebo omdlievať skoro po použití tablety alebo sprej, takže je bezpečnejšie sedieť skôr než stáť, zatiaľ čo liek funguje. Ak sa stanete závraty alebo mdloby, keď sedel, trvať niekoľko hlbokých nádychov a ohýbať dopredu s hlavou medzi kolenami. Zachovajte pokoj, a mali by ste sa cítiť lepšie v priebehu niekoľkých minút.
 
Nitroglycerín sublingválne tablety sa nesmú žuvať, drviť, alebo požití. Oni pracujú oveľa rýchlejšie, keď vstrebáva cez sliznicu úst. Vložte tabletu pod jazykom alebo medzi tvár a ďasná, a nechajte ju rozpustiť. Nejesť, nepiť, nefajčiť, alebo použite žuvací tabak, zatiaľ čo tableta je rozpustenie.
 
Nitroglycerín sublingválne tablety sa obvykle poskytne úľavu v 1-5 minúty. Avšak, ak je bolesť neustúpi, môžete použiť ďalšie tabletu 5 minút potom, čo ste vziať prvý tabletu. V prípade, že bolesť pokračuje po dobu ďalších 5 minút, môže byť použité treťou tableta. Ak máte stále bolesť na hrudníku po celkom 3 tabliet, kontaktujte svojho lekára alebo choďte do nemocnice na pohotovosť okamžite. Nejazdite sami seba, a ak je to nutné zavolať na 911.
 
Tie sa môžu podávať 1 alebo 2 dávky nitroglycerínu ústne spreje pri nástupe bolesti na hrudi. V prípade, že bolesť pokračuje po 5 minút, môže byť použitý tretia sprej. Musíte počkať 5 minút po prvých 1 alebo 2 sprejov pred použitím tretiny spreja. Ak máte stále bolesť na hrudníku po celkom 3 sprejov, obráťte sa na svojho lekára alebo choďte do nemocnice na pohotovosť okamžite. Nejazdite sami seba, a ak je to nutné zavolať na 911. Nepoužívajte viac ako 3 spreje do 15 minút.
 
Prehltnite predĺženým uvoľňovaním kapsule celok. Nepoužívajte rozdeliť, rozbíjať alebo žuť to.
 
Tie by mali mať predĺžený-kapsule vydanie prvá vec po ránu, a sledujú rovnaký harmonogram každý deň. Tento liek funguje najlepšie, ak máte "bez drog" dobu, každý deň, ak nechcete vziať. Váš lekár naplánuje vaše dávky v priebehu dňa, aby po určitú dobu bez drog. Dodržujte plán dávkovanie opatrne, aby liek bude fungovať správne.
 
Tento prípravok je dodávaný s pacientom informačnom letáku. Prečítajte si a postupujte podľa pokynov v vložky opatrne. Spýtajte sa svojho lekára, ak máte nejaké otázky.
 
Ak chcete používať ústny sprej:
 
Odstráňte plastové viečko.
Nepoužívajte pretrepte.
Pokiaľ sa jedná o nový fľašu alebo nádobu, primárne čerpadlo pred použitím uvoľnením testovacie spreje. To musí byť vykonané 5 alebo 10 krát do vzduchu smerom od tváre a ďalších ľudí.
Ak je to stará fľaša a ste nepoužili ho k viac ako 6 týždňov, musíte prime to znovu s 1 alebo 2 testovacie spreje.
Uchopte nádoby vo zvislej polohe s ukazovákom na hornej strane tlačidla drážkované. Otvoríte ústa a priniesť kontajner tak blízko na to, ako je to možné.
Stlačte tlačidlo pevne s ukazovákom uvoľnite spreje 1 alebo 2 krát na alebo pod jazyk. Nevdychujte ani dýchať v spreji.
Uvoľnite tlačidlo a zatvorte ústa, ale nie prehltnúť hneď. Nepoužívajte vypľuť sprej alebo vypláchnite ústa po dobu najmenej 5-10 minút.
Ak potrebujete tretiny sprej, musíte počkať 5 minút po druhej sprej. Použite presne rovnaké kroky ste použili pre prvý sprej. Nie viac ako 3 spreje by mala byť podaná v priebehu 15 minút.
Vráťte kryt po použití lieku.
Vždy umiestnite spreji vo vzpriamenej polohe, keď nie je používaný. Tiež skontrolujte hladinu kvapaliny Nitromist® nádoby pravidelne. V prípade, že tekutina dosiahne vrchol alebo stred otvoru na boku nádoby, to je indikátorom toho, že je potrebné získať náplň.
Nepoužívajte sprej v blízkosti zdroja tepla, otvoreného ohňa alebo pri fajčení.
Dávkovanie
 
Dávka tohto lieku sa bude líšiť pre rôzne pacientov. Dodržiavajte pokyny svojho lekára alebo podľa pokynov na etikete. Nasledujúce informácie zahŕňa iba priemernej dávky tohto lieku. Ak je vaša dávka iný, nemeňte ho, ak vám to lekár neodporučí, aby tak urobili.
 
Množstvo prípravku, ktorý sa, závisí na sile lieku. Tiež počet dávok budete užívať každý deň, lehota medzi dávkami, a doba, budete mať liek závisí na lekárskom problému, pre ktorý používate liek.
 
Pre prevenciu alebo liečbu anginy:
Pre orálny lieková forma (kapsule s predĺženým uvoľňovaním):
Dospelí-5 / 02-05 / 6 miligramov (mg) trikrát až štyrikrát denne. Lekár môže zvýšiť dávku podľa potreby.
Deti použitie a dávkovanie musí byť stanovená lekárom.
Pre sublingválna dávkové formy (sprej):
Dospelí-Jeden alebo dva spreje na alebo pod jazykom pri prvom náznaku o bolesti na hrudi. Spreja je možné opakovať každých 5 minút podľa potreby. Musíte počkať 5 minút pred podaním tretiny sprej, ak 2 spreje sú použité spočiatku. Nepoužívajte viac ako 3 spreje do 15 minút. Ak chcete zabrániť angíny z výkonu alebo stres, použite 1 alebo 2 spreje 5 - 10 minút pred aktivitou.
Deti použitie a dávkovanie musí byť stanovená lekárom.
Pre sublingválna lieková forma (tablety):
Dospelí-jedna tableta umiestnená pod jazyk, alebo medzi tvár a ďasná pri prvom náznaku záchvate. Jedna tableta môže byť použitý každých 5 minút v prípade potreby, po dobu až 15 minút. Neužívajte viac ako 3 tablety za 15 minút. Ak chcete zabrániť angíny z výkonu alebo stres, použite 1 tabletu 5 až 10 minút pred aktivitou.
Deti použitie a dávkovanie musí byť stanovená lekárom.
Zmeškané dávky
 
Ak vynecháte dávku tohto lieku, vezmite si ju čo najskôr. Avšak, ak je takmer čas pre váš ďalšiu dávku, zabudnutú dávku vynechajte a vráťte sa k pravidelnému dávkovaciemu rozvrhu. Nepoužívajte dvojnásobok dávky.

 

Kontakt

Lekáreň Slovakia

© 2016 Online lekaren SK

Vytvorte si web stránku zdarma!Webnode